Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, SKAL’ın Konuğu Oldu

SKAL Karadeniz üyelerinin her ay gerçekleştirdiği toplantının Şubat Ayı konuklarından biri de Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü oldu.

Karadeniz Bölgesi Turizm profesyonellerini bir araya getirerek dostlukları geliştirmek ve bölgenin turizm potansiyelini harekete geçirmek amacıyla Samsun, Ordu, Giresun, Sinop ve Çorum’daki turizm yöneticilerinin kurduğu Karadeniz Turizm Profesyonelleri Derneği (SKAL) üyelerinin Samsun Grand Atakum Otelde gerçekleştirdikleri toplantıda, Turizmin genel sorunlarının yanı sıra şu an hazırlanmakta olan Samsun Kültür Turizm Eylem Planı da konuşuldu.

Birkaç gün önce Samsun İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili olarak ataması gerçekleştirilen Mehmet ACAR’ın da katıldığı toplantıda; geçtiğimiz günlerde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim üyelerinin yönetiminde ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün eşgüdümünde gerçekleştirilen Kültür Turizm Eylem Planı Paydaş Çalıştayı hakkında bilgi veren Müdürlük Personeli Mehmet ÇÖMEZ, eylem planının hangi aşamalardan geçerek hazırlandığını bir sunum eşliğinde anlattı.

Katılımcılar, kentin ve ülkenin geleceğini belirleyecek olan böyle bir plan hazırlanırken sektör temsilcilerinin, sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurumlarının hatta bireylerin de ağırlıklı olarak görüşlerinin alınmasının sevindirici ve umut verici olduğunu vurguladılar.

Şu an taslak aşamasında olan 2019-2023 Turizm Eylem Planı, kısa sürede son haline getirilerek Samsun’un 5 Yıllık Kalkınma Planı içerisindeki yerini alacak.


1.jpg 

2.jpg