Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Anadolu Aslanı ve Amazon Köyü


YOLBUL (NAVIGATION)
İlkadım Batı yakasında yer alan Batıpark bir çok sosyal tesisle ve güzel doğasıyla çok geniş bir alanda hizmet veriyor. Çocuklar ve yetişkinler için gokart tesisleri, Spor sahaları, yeme-içme mekanları, turistik belgeli lokantalar gibi bir çok imkanı bir arada sunan bu park özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Batıpark Amazon Adasında iki tepeye kafe ve seyir alanı olacak şekilde konumlandırılmış dev aslan figürlerinde yansı gösteri merkezi, kafeterya ile hediyelik eşya satış reyonu yer almaktadır. Yine 2 aslan heykeli arasında dev bir amazon kadın heykeli ve heykellere yaklaşık 300 metre mesafede temsili bir amazon köyü bulunmaktadır.

Located on the west side of İlkadım, Batıpark (Westpark) provides a number of services in a wide, beautiful area with social facilities. Gokart facilities for children and adults, sports fields, food and beverage places, restaurants,are some of the features of the park. Especially during the summer months the area is full of visitors.

Westpark Amazon Island is located between two hills with cafes, giant lion figures, Amazon woman statue, show center, cafeteria and souvenir shops. There is also an open museum respresenting the daily life amazon fighters.

WhatsApp Image 2018-10-11 at 08.25.03.jpeg