Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Turizm Sektörü Değerlendirme Toplantısı


26.09.2019 tarihinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün düzenlediği, Sayın Valimiz Osman KAYMAK başkanlığında, turizm paydaşları ile ilimiz turizmindeki sorunlar, çözüm önerileri ve turizmi geliştirecek konular hakkında değerlendirmeler yapıldı.
Serra Otelin ev sahipliği yatığı toplantıda Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan İPEKDAL'ın Samsun'un son 10 yıllık turizm hareketini değerlendirdiği ön konuşmasının ardından OKA Genel Sekreteri Sn.Mevlüt ÖZEN tanıtım çalışmalarıyla ilgili OKA tarafından bu güne kadar gerçekleştirilen faaliyetler özetlendi.
Turizm sektöründe yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri bizzat sektör temsilcileri tarafından dile getirildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi,  OMÜ, DHMİ İl Müdürlüğü ,THY Samsun Müdürlüğü, TURSAB, KATİD,SAMTİAD, Samsun Turizm Derneği Yöneticileri ve çok sayıda üyeleri, karşılıklı görüş alış verişi ile Samsun turizminin geleceğine yönelik öneriler ortaya koydular.
Samsun Valisi Sayın Osman KAYMAK toplantının son derece verimli geçtiğini belirterek kısa süre içerisinde yeniden toplanılması gerektiğini vurguladı.  


t3


2-.jpg
3-.jpg
4-.jpg
1-.jpg