Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Eynel Köprüsü

YOLBUL(NAVIGATION)Türkiye'de KÖYDES projelerinin ilki olan Eynel Köprüsü, kırsal kalkınma projeleri içerisinde tek kalemde yapılan en büyük bütçeli proje olma özelliğine sahiptir. Estetik görünümü  ile ilçenin turizmine ayrı bir renk katan Eynel Köprüsü, çelik bir yapı üzerine oturtulmuştur. Köprüye önce beton ardından da araçların kaymaması için özel malzemeli asfalt dökülmüştür. 2010 yılında tamamlanan Eynel Köprüsü, Suat Uğurlu baraj sularının ayırmış bulunduğu mahallelere ulaşımı sağlamak amacının yanı sıra turizm ve ticaret açısından da oldukça önemlidir.  Türkiye’de göl üzerine kurulan ilk köprü olma özelliğini taşıyan Eynel Köprüsü, ‘Yaşanabilir ve Estetik Şehirler’ konulu 4. Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda özel ödüle layık görülmüştür.
  
Eynel Bridge connects two sides of Ayvacik which is seperated by the dam lake. Completed in 2010, the bridge is first of its kind as it is the only bridge built on a lake in Turkey. The architecture of the bridge won a special award
 during the 4th Local Governments Symposium.

عربى
ي
ربط جسر Eynel بين جانبي Ayvacik الذي تفصل بينهما بحيرة السد. اكتمل الجسر في عام 2010 ، وهو الأول من نوعه لأنه الجسر الوحيد الذي تم بناؤه على بحيرة في تركيا. فازت هندسة الجسر بجائزة خاصة خلال الندوة الرابعة للحكومات المحلية.

Française
Le pont Eynel relie les deux côtés d'Ayvacik qui sont séparés par le lac du barrage. Achevé en 2010, le pont est le premier du genre car c'est le seul pont construit sur un lac en Turquie. L'architecture du pont a remporté un prix spécial lors du 4e Symposium des gouvernements locaux.

Espanol
El puente Eynel conecta dos lados de Ayvacik, que está separado por el lago de la presa. Terminado en 2010, el puente es el primero de su tipo, ya que es el único puente construido sobre un lago en Turquía. La arquitectura del puente ganó un premio especial durante el IV Simposio de Gobiernos Locales.

Pусский

Мост Эйнел соединяет две стороны Айваджика, разделенного водохранилищем. Построенный в 2010 году, мост является первым в своем роде, поскольку это единственный мост, построенный на озере в Турции. Архитектура моста была отмечена специальной наградой на 4-м симпозиуме местных органов власти.


DJI_0533.JPG