Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Şelaleler

YOLBUL(NAVIGATION)   
 

Karadeniz coğrafyası denildiğinde insanın aklına yeşilin her tonu ve gürül gürül akan şelaleler gelir. İlçede bulunan Saklı Cennet Şelaleleri görülmesi gereken muazzam güzelliklerdendir.

Cennet Şelaleleri

Kikinin Şelalesi: İlçe merkezine 5 km uzaklıkta olan şelale 40 m yüksekliktedir. Görülmeye değer tabiat harikası olan Kikinin Şelalesi'nin etrafında uygun piknik alanları mevcuttur.

Kikinin Waterfall:Located 5 km away from the town centre and with a 40 m altitude. There are picnic areas nearby the waterfall as well.
شلال كيكينين Kikinin Waterfall: يقع على بعد 5 كم من وسط المدينة وعلى ارتفاع 40 م. هناك مناطق نزهة بالقرب من الشلال أيضًا.
Cascada Kikinin: Situada a 5 km del centro de la ciudad y con una altitud de 40 m. También hay áreas de picnic cerca de la cascada.
Cascade de Kikinin : Située à 5 km du centre-ville et à 40 m d'altitude. Il y a aussi des aires de pique-nique à proximité de la cascade.
Водопад Кикинин: расположен в 5 км от центра города на высоте 40 м. Над уровнем моря. Рядом с водопадом есть места для пикника.


 • Yeşilpınar Şelalesi: İlçe merkezine 15 km uzaklıkta olan şelale 50 m yüksekliktedir. Tek başına bir destinasyon olabilecek potansiyele sahip bir doğa harikasıdır. Yeşilpınar Şelalesi kent gürültüsünden uzaklaşıp doğayla baş başa kalmak isteyenler için biçilmiş kaftandır. Yeşilpınar Şelalesi'ne ağaçların arasından yapılan 1,5 km’lik bir yürüyüş ile varılmaktadır. Seyrine doyum olmayan bu şelaleye her yıl oksijen-doğa yürüyüşleri düzenlenmektedir.

   

  Yesilpinar Waterfall: It is a wonder of nature which may be a destination solely itself. The 50 m altitude waterfall is almost 15 km away from the town centre and can be reached by hiking under the trees by a 1.5 km pathway.

 • شلال Yesilpinar: إنه أحد عجائب الطبيعة التي قد تكون وجهة بحد ذاتها. يقع الشلال الذي يبلغ ارتفاعه 50 مترًا على بعد 15 كم تقريبًا من وسط المدينة ويمكن الوصول إليه من خلال المشي لمسافات طويلة تحت الأشجار عبر مسار بطول 1.5 كيلومتر.

 • Cascada Yesilpinar: Es una maravilla de la naturaleza que puede ser un destino en sí misma. La cascada de 50 m de altitud está a casi 15 km del centro de la ciudad y se puede llegar caminando bajo los árboles por un camino de 1,5 km.

 • Cascade de Yesilpinar : C'est une merveille de la nature qui peut être une destination à elle seule. La cascade de 50 m d'altitude se trouve à près de 15 km du centre-ville et est accessible en randonnée sous les arbres par un sentier de 1,5 km.
  Водопад Есильпинар: это чудо природы, которое может быть предназначением только для себя. Водопад высотой 50 м находится почти в 15 км от центра города, до него можно добраться пешком под деревьями по тропе длиной 1,5 км.


 • Çağlayan Şelalesi: İlçe merkezine 1,5 km uzaklıkta olan şelale 30 metre yüksekliktedir.

  Çağlayan Waterfall: It is located 1.5 km away from the town centre and has 30 m altitude.

 • شلال جاغلايان: يقع على بعد 1.5 كم من وسط المدينة ويبلغ ارتفاعه 30 م.

 • Cascada de Çağlayan: se encuentra a 1,5 km del centro de la ciudad y tiene 30 m de altitud.

 • Cascade de Çağlayan : Elle est située à 1,5 km du centre-ville et a une altitude de 30 m.

 • Водопад Чаглаян: находится в 1,5 км от центра города и находится на высоте 30 м над уровнем моря.