Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Karacaören Şelalesi

YOLBUL (NAVIGATION)


Şelalenin bulunduğu Karacaören Köyü Salıpazarı İlçesine 11km uzaklıktadır. Bölgenin bitki örtüsünü ormanlık alanlar ve fındıklıklar oluşturmaktadır.
Şelale çevresindeki ormanda Kayın, Kızılağaç, Gürgen, Kestane, Taflan, gibi Karadeniz bitki kuşağına ait ağaçlar bulunmaktadır. Karacaören Şelalesinin düşüsü yaklaşık 85 metre olup su miktarı mevsimsel olarak belirgin farklılık göstermektedir.

Karacaören Şelalesi 92 metre boyunda olup güzelliğiyle göz kamaştırmaktadır. Karacaören Şelalesinin Samsun İlinin ekoturizmi kapsamında değerlendirilme imkanı bulunmaktadır.


 Karacaören waterfall stands in the border of Karacaören village which is located 11km away from city centre. Flora of the region consist of forests and nut trees. The waterfall, falling from 92m. creates a unique beauty. 

عربى
ي
قع شلال Karacaören على حدود قرية Karacaören التي تقع على بعد 11 كم من وسط المدينة. تتكون نباتات المنطقة من الغابات وأشجار الجوز. الشلال يسقط من ارتفاع 92 م. يخلق جمالًا فريدًا.

Française
La cascade de Karacaören se trouve à la frontière du village de Karacaören, situé à 11 km du centre-ville. La flore de la région se compose de forêts et de noyers. La cascade, tombant de 92m. crée une beauté unique.

Espanol
La cascada de Karacaören se encuentra en la frontera del pueblo de Karacaören, que se encuentra a 11 km del centro de la ciudad. La flora de la región está formada por bosques y nogales. La cascada, cayendo desde 92m. crea una belleza única.

Pусский

Водопад Караджаорен стоит на границе села Караджаорен, которое находится в 11 км от центра города. Флора района состоит из лесов и ореховых деревьев. Водопад, падающий с 92м. создает неповторимую красоту.

KARACAÖREN ŞELALESİ (2).JPG