Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Kapıkaya Doğa Sporları Festivali

YOLBUL(NAVIGATION)

IMG_5324.JPG

Altınkaya Baraj Gölü'nde düzenlenen ve çeşitli spor dallarını aynı ortamda sunarak ulusal ve uluslararası birçok sporcuyu ve doğaseveri her yıl temmuz ayında bir araya getiren Kapıkaya Fest “Doğayı Yaşat Sporu Yaşa” sloganıyla sağlıklı bireylerle daha yaşanılabilir bir dünya için sporun ve sporcunun önemini vurgulamak gayesini gütmektedir.
Festivale katılan sporcular yamaç paraşütünden su sporlarına kadar macera ve doğa sporlarının birçok dalında izleyicilere gösteriler sunmaktadır. Geniş bir kitlenin katıldığı festivalde 3 gün boyunca gece-gündüz birçok farklı etkinlik düzenlenmektedir.


Kapikaya Fest brings together a number of national and international athletes and nature lovers in every July in Altinkaya Dam Lake with various sports events. The fest aims to emphasize the importance of sports and nature for a better world through the vision of  "Enjoy Sport, Enhance Nature".  During the festival, which is attended by a large audience, various activities are organized day and night for 3 days.

عربى
يجمع Kapikaya Fest عددًا من الرياضيين المحليين والدوليين وعشاق الطبيعة في شهر يوليو من كل عام في بحيرة Altinkaya Dam Lake مع العديد من الأحداث الرياضية. يهدف المهرجان إلى التأكيد على أهمية الرياضة والطبيعة من أجل عالم أفضل من خلال رؤية "استمتع بالرياضة ، عزز الطبيعة". خلال المهرجان الذي يحضره جمهور عريض ، يتم تنظيم مجموعة متنوعة من الأنشطة خلال النهار والليالي لمدة 3 أيام.

Française
Kapikaya Fest rassemble un certain nombre d'athlètes nationaux et internationaux et d'amoureux de la nature chaque mois de juillet au lac Altinkaya Dam avec divers événements sportifs. Le festival vise à souligner l'importance du sport et de la nature pour un monde meilleur à travers la vision « Enjoy Sport, Enhance Nature ». Pendant le festival, auquel assiste un large public, diverses activités sont organisées de jour comme de nuit pendant 3 jours.

Espanol
Kapikaya Fest reúne a varios atletas nacionales e internacionales y amantes de la naturaleza cada mes de julio en Altinkaya Dam Lake con varios eventos deportivos. El festival tiene como objetivo enfatizar la importancia del deporte y la naturaleza para un mundo mejor a través de la visión de "Disfrutar del deporte, mejorar la naturaleza". Durante el festival, al que asiste un amplio público, se organizan diversas actividades durante días y noches durante 3 días.

Pусский
Каждый год в июле на озере Алтинкая плотина Kapikaya Fest собирает множество национальных и международных спортсменов и любителей природы с различными спортивными мероприятиями. Фестиваль призван подчеркнуть важность спорта и природы для улучшения мира посредством концепции «Наслаждайтесь спортом, улучшайте природу». Во время фестиваля, который посещает широкая аудитория, организуются различные мероприятия днем и ночью в течение 3 дней.


IMG_6804.JPG