Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Bayraktepe Tabiat Parkı


YOLBUL(NAVIGATION)
      Bayraktepe Tabiat Parkı 15.10.2015 tarihinde 2873 sayılı Milli Parklar Kanunu kapsamında koruma kapsamı altına alınarak Bakanlık 1416 sayılı Oluru ile tabiat parkı ilan edilmiştir. 132 Ha alana sahip Tabiat Parkı 04.01.2016 tarihinde 5 yıllığına işletmeciliği Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına verilmiştir.Saha ve çevresindeki doğal alanlarda Karadeniz bitki örtüsü ile birlikte maki vejetasyonu yer almaktadır. Alanda ana bitki örtüsü Kayın, Gürgen ve Meşe’den oluşmaktadır. Ağaç katı altında ve diğer yerlerde ağaççık ve çalı grupları ile otsu vejetasyon bulunmaktadır.   
   Alan Samsun il şehir merkezine çok yakın olduğundan dolayı Samsun ilindeki birçok örf, adet ve gelenekler bu alana yakın mahallelerde de yaşatılmaktadır. Tabiat Parkının zirve noktası eski Samsun Kalesinin kalıntılarını bulundurduğundan I. ve III. derece arkeolojik sit alanı ilan edilmiştir.
İletişim İçin: 266 79 99

Located nearby the city centre, Bayraktepe natural park is a protected area that is managed by the Metropolitan municipality. With its rich flora and fauna, the natural park offers its visitors unique sightseeing and fresh air..


عربى
تقع حديقة
Bayraktepe الطبيعية بالقرب من وسط المدينة ، وهي منطقة محمية تديرها بلدية متروبوليتان. بفضل النباتات والحيوانات الغنية ، توفر الحديقة الطبيعية لزوارها مشاهدة معالم المدينة الفريدة والهواء النقي ..

Française
Situé à proximité du centre-ville, le parc naturel de Bayraktepe est une zone protégée gérée par la municipalité métropolitaine. Avec sa flore et sa faune riches, le parc naturel offre à ses visiteurs des visites uniques et de l'air frais.

Pусский
Природный парк Байрактепе, расположенный недалеко от центра города, является охраняемой территорией, находящейся в ведении столичного муниципалитета. Природный парк с его богатой флорой и фауной предлагает своим посетителям уникальные достопримечательности и свежий воздух.

Espanol
Ubicado cerca del centro de la ciudad, el parque natural de Bayraktepe es un área protegida que es administrada por el municipio metropolitano. Con su rica flora y fauna, el parque natural ofrece a sus visitantes vistas únicas y aire fresco.
636150584703863319.jpg