Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Atatürk Kültür Merkezi


YOLBUL (NAVIGATION)

Samsun Devlet Opera ve Balesi, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğüne bağlı altı Devlet Opera ve Balesi’nden biridir. İlkadım ilçesinde bulunan Atatürk Kültür Merkezi binası içerisinde, 2008 yılında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü hizmet vermeye başlamıştır. Gösteriler opera, bale, konser, çocuk oyunları ve müzikal şeklindedir.

Atatürk Kültür Merkezi binası içerisinde büyük ve küçük adlarında iki adet gösteri salonu bulunmaktadır. Bunlardan büyük salon 550, küçük salon 210 kişiliktir. İki salon da uluslararası standartlarda ses ve ışık ekipmanları ile donatılmış, gerekli her türlü teknolojik alt yapıya sahiptir. Büyük salon sahnesi altında orkestra ekibinin eserlere eşlik ederken yer aldığı bir orkestra çukuru bulunmaktadır. Opera, bale, operet, müzikal, çocuk temsili vb. eserlerde ve büyük orkestra ve koro gruplarının yer aldığı konserlerde büyük salon, oda müziği gibi küçük orkestra ve koro gruplarının yer aldığı konserler ve bazı çocuk etkinliklerinde küçük salon kullanılmaktadır.
Located nearby the shore in the town centre, opera building is one of the most known buildings in Samsun. In addition to premises from library to showrooms, the building has 2 salons, one with the capacity of 550 people and the other is 210. In these salons from theatre to operas, a number of artistic activities are being performed during the year.

عربى
يقع مبنى الأوبرا بالقرب من الشاطئ في وسط المدينة ، وهو أحد أشهر المباني في Samsun. إلى جانب المرافق من المكتبة إلى صالات العرض ، يحتوي المبنى على صالونين أحدهما بسعة 550 شخصًا والآخر 210. في هذه الصالونات من المسرح إلى الأوبرا ، تم تنفيذ عدد من الأنشطة الفنية خلال العام.

Française
L'Opéra, situé au large de la côte dans le centre-ville, est l'un des bâtiments les plus célèbres de Samsun. Outre des locaux allant de la bibliothèque aux salles d'exposition, le bâtiment dispose de 2 salons, l'un pour 550 personnes et l'autre pour 210. Ces salons, du théâtre à l'opéra, accueillent de nombreuses manifestations artistiques tout au long de l'année.

Espanol
La Ópera, ubicada frente a la costa en el centro de la ciudad, es uno de los edificios más famosos de Samsun. Además de los locales desde la biblioteca hasta las salas de exposiciones, el edificio cuenta con 2 salones, uno para 550 personas y otro para 210. Estos salones, desde el teatro hasta la ópera, albergan una serie de eventos artísticos durante todo el año.

Pусский
Здание оперы, расположенное недалеко от берега в центре города, является одним из самых известных зданий Самсуна. Помимо помещений от библиотеки до выставочных залов, в здании есть 2 салона, один на 550 человек, а другой 210. В этих салонах от театра до оперы в течение года проводится ряд художественных мероприятий.