Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Spor Turizmi


koşan adam.jpg

  

Samsun sahip olduğu spor tesisleri ve konaklama imkanlarıyla sadece ülke çapında değil, aynı zamanda Dünya çapında organizasyonlara da imza atmış bir olimpiyat kentidir. 2017 yılında başarıyla ev sahipliği yapılan 23. İşitme Engelliler Olimpiyatları bunun en büyük göstergesidir. 5000'in üzerinde uluslararası sporcunun yarıştığı bu dev organizasyonda Samsun ulaşım, spor tesisleri, konaklama ve organizasyon gibi konularda katılımcılardan tam not almıştır. 

Karadeniz'de tek olma özelliğini taşıyan 18 delikli, uluslararası standartlara uygun golf sahası, Avrupa'nın en büyük bovling salonu, 15 km daha eklenecek olan 35 km'lik bisiklet yolu ve onlarca tesisle (aşağıda 2021 rakamlarını görebilirsiniz) Samsun spor turizmi için adeta bir cennet konumundadır.

 

Samsun is an olympic city which hosted not only national organisations, but also international organisations. Successfully hosted 23rd Deaflympics is an evidence to that. Samsun got full marks during that international organisation with over 5000 participants in terms of transportation, sports facilities, accommodation and organisation.

Samsun may be considered as heaven for sports tourism with its in accordance with international standards eighteen-hole golf course, biggest bowling hall in Europe, 35 km long bicycle track and other facilities. (you may see up-to-date numbers below)


1.jpg