Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Müdürlüğümüz bünyesinde "Boyacı/Çini İşlemeci" ve "Hüsn-i Hat" Kursu Açılıyor...

Kültür ve Turizm Bakanlığı (Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü) tarafından yürütülen 2023 Yılı Yaygın Kültürel Eğitim Faaliyetleri kapsamında Türk Süsleme Sanatları ve Geleneksel El Sanatlarımızı tanıtmak ve yaşatmak, aslına uygun olarak öğretip, yeni elemanlar ve ustalar yetiştirerek gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak amacıyla Müdürlüğümüz bünyesinde Atakum Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde “Boyacı/Çini İşlemeci” ve İlkadım Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde “ Hüsn-i Hat” Kursları açılması planlanmaktadır.

Kurslara kayıt yaptırmak isteyen 18 yaş üstü vatandaşlarımız; Nüfus Cüzdanı fotokopisi ve iki adet vesikalık fotoğraf ile İl Müdürlüğümüze başvurabilir. 18 yaşından küçük kursiyerlerin ayrıca velisinin imzaladığı izin belgesini de getirmesi gerekmektedir. Yabancı uyruklu vatandaşlar da ikametgah belgesi ibraz ederek kurslarımıza kayıt yaptırabilir.

Ücretsiz olarak verilecek her iki kursumuz içinde kursiyer sayısı 15 kişi ile sınırlandırılmıştır. Kurs bitiminde başarılı olan kursiyerlere T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı sertifika verilecektir.



Kurs Programı:

Program/Kursun Adı:

Tarih

Süre

Yer

Gün

Boyacı/Çini İşlemeci

05 Temmuz 2023 09 Ekim 2023

322 saat

Atakum

           Haftada 3 Gün          (Pazartesi, Salı-Çarşamba)

Hüsn-i Hat

05 Temmuz 2023 09 Ekim 2023

320 saat

İlkadım

         Haftada 4 Gün           (Pazartesi, Salı-Çarşamba, Perşembe)

 

İrtibat:
Müfit Ozan ÖZDEMİR-Folklor Araştırmacısı
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kat:2
Tel: 0 (362) 280 10 13