Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Sarıgazel Tabiat Parkı


YOLBUL (NAVIGATION)
2011 yılında tescil edilen Sarıgazel Tabiat Parkı, Samsun ilinin Ondokuzmayıs ilçesinde yer almaktadır. Sarıgazel Tabiat Parkı, Samsun il merkezine 38 km, Ondokuzmayıs ilçe merkezine ise 3 km mesafededir. Tabiat parkına en yakın havaalanı, 58 km uzaklıktaki Çarşamba Havalimanı’dır. Tabiat Parkı içinde, ziyaretçilerin kullanımına yönelik kır lokantası, kameriye, piknik masaları, çocuk oyun alanları, mescit ve yürüyüş yolları bulunmaktadır. Alanda yapılabilecek aktiviteler arasında piknik, doğa yürüyüşü, bisiklet turu, fotoğraf çekimi, bitki ve yaban hayatı gözlemi faaliyetleri yapılabilmektedir. Sarıgazel Tabiat Parkı içerisinde bitki örtüsü olarak dişbudak, sahil çamı, kızılçam, monteri çamı, meşe, akçaağaç, gürgen gibi ibreli ve geniş yapraklı ağaç türlerinin yanı sıra maki grupları da bulunmaktadır. Alan insanların eğlenmelerine, dinlenmelerine ve açık hava etkinliği yapmalarına müsaittir.


Kaynak:
http://sarigazel.tabiat.gov.tr/
İletişim: +90 362 435 65 98

 Sarıgazel TP IMG_1792.jpg

Sarigazel Natural Park is in Ondokuzmayis District of Samsun. It is 38 km away from Samsun city center and 3 km away from Ondokuzmayis city center. There are restaurants, picnic areas, mosques and hiking areas in the natural park. Also, you can take photos or ride bicycle and observe the environment.

عربى
يقع منتزه Sarigazel الطبيعي في منطقة Ondokuzmayis في Samsun. يقع على بعد 38 كم من وسط مدينة Samsun وعلى بعد 3 كم من وسط مدينة Ondokuzmayis. توجد مطاعم ومناطق للنزهات ومساجد ومناطق للمشي لمسافات طويلة في المنتزه الطبيعي. يمكنك أيضًا التقاط الصور أو ركوب الدراجة ومراقبة البيئة.

Française
Le parc naturel Sarigazel se trouve dans le district d'Ondokuzmayis de Samsun. Il est à 38 km du centre-ville de Samsun et à 3 km du centre-ville d'Ondokuzmayis. Il y a des restaurants, des aires de pique-nique, des mosquées et des zones de randonnée dans le parc naturel. De plus, vous pouvez prendre des photos ou faire du vélo et observer l'environnement.

Espanol
El Parque Natural Sarigazel se encuentra en el distrito Ondokuzmayis de Samsun. Se encuentra a 38 km del centro de la ciudad de Samsun y a 3 km del centro de la ciudad de Ondokuzmayis. Hay restaurantes, merenderos, mezquitas y zonas de senderismo en el parque natural. Además, puedes tomar fotos o andar en bicicleta y observar el entorno.

Pусский
Природный парк Саригазель находится в районе Ондокузмайис Самсуна. Он находится в 38 км от центра города Самсун и в 3 км от центра города Ондокузмайс. В природном парке есть рестораны, места для пикника, мечети и места для пеших прогулок. Также вы можете сфотографироваться или покататься на велосипеде и понаблюдать за окружающей средой.