Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

KÜTÜPHANE KONUŞMALARI

KÜTÜPHANE KONUŞMALARI

Samsun Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından “Kütüphane Konuşmaları” üst başlığı ile aylık seri konferanslar düzenleniyor. Öncelikle geleceğimiz olan çocuklar ve gençlerin daha sonra tüm vatandaşlarımızın kütüphanelerden yararlanmalarının arttırılması, kütüphane bilincinin kazandırılması, kitap okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması, çocuklar ve gençlerin akademik düzeydeki kişilerle buluşmalarının sağlanması amacıyla Ekim 2019 tarihinden itibaren her ay Samsun Gazi İl Halk Kütüphanesi ile Alaçam, Atakum, Bafra, Çarşamba, Havza, İlkadım, Kavak, Ladik Ondokuzmayıs, Salıpazarı, Terme, Tekkeköy ve Vezirköprü İlçe Halk Kütüphanelerinde “Kütüphane Konuşmaları” etkinliği düzenlenecektir.

Etkinliğe OMÜ Eğitim Fakültesi Coğrafya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Cevdet YILMAZ “ Şehirlerin Hafızası Olarak Kütüphaneler”, Fen Edebiyat Fakültesi- Türk Dili ve Edebiyatı öğretim üyesi Prof. Dr. Yavuz BAYRAM “ İrfansız İlme ve İlimsiz İrfana Dair”, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk ÇIKLA “ Kitaba Dair”, İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri öğretim Üyesi Prof. Dr. Yavuz ÜNAL “ İnanç, Kültür, Gelenek İlişkisi”, Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Dr. Öğretim Üyesi Safa Çelebi “Etkili İletişim”, Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Dr. Öğretim Üyesi Bekir Şakir KONYALI “Niçin Okumalı, Ne Okumalı, Nasıl Okumalı?” ve tarihçi yazar H. Mustafa GENÇ “ Tarih Bizi Çağırıyor” başlıklı konuşmalar yapılacaktır.

Samsun gençlerinin ve halkının ufkunu aydınlatacak, kütüphaneler ve kitaplar ile aralarındaki köprüleri sağlamlaştıracak “Kütüphane Konuşmaları”nın her ay düzenli olarak yapılması planlanmaktadır.

Kamuoyunun ilgi ve takdirlerine arz olunur. 

kütüphane konuşmaları.jpeg